Infolinka IVR: 587 07 00 28, 778 47 11 87 (v pracovních dnech 10:00-17:00 hod)
0
0 Kč

Všeobecné informace

Technické informace, které by Vás mohli zajímat

 

Přemýšlíte nad nákupem reverzní osmózy?
Víte, jaký typ reverzní osmózy je například pro vaše akvárium ten pravý?

 

Získali jste si  již o RO základní informace?

Pokud ano, přinášíme vám další podrobné informace, kterými se můžete při výběru RO řídit.

Provozní tlak 0,3 - 0,67 MP
Maximální tvrdost 170 ppm
Rozmezí pH 3-11
Železo mangan max. 0,1 ppm
Rozsah teplot: 4-45 ° C
Max vodivost 1000uS
Chlor max. 0,1 ppm
 
Pro membránu reverzní osmózy je velkým problémem železo, vápník a křemík.

Železo tvoří uvnitř membrány krystaly, které postupně rozšiřují póry membrány a ta začne propouštět soli a minerály. Tím pádem její účinnost klesá.
Vápník, křemík a jeho sloučeniny způsobují postupné zanášení membrány, které způsobí až její celkovou nepropustnost. Proto je doporučeno zvolit správnou předúpravu vody, její změkčení nebo odželezení.
U malých  zařízení, například právě pro použití v akvaristice, by aplikace i malého iontoměniče na změkčení vody představovala částku v řádech desítek tisíc korun. To by byla neúměrná investice, proto je finančně výhodnější častější výměna membrány.


Nyní se obeznámíme se všemi komponenty reverzní osmózy (RO) a jejich účelem. Výrobci používají RO různého uspořádání a designu, rozdíl je ale v podstatě jen ve kvalitě použitých komponentů.

RO se obvykle skládají z několika jednotlivých filtrů umístěných v sérii. Každý filtr se nazývá „stupeň“. Jednotlivé filtry se mohou lišit podle výrobce, tok však zůstává stejný.

 

Záruka systémů RO:

Záruční doba našich výrobků (bez filtrů) podléhá zákonné lhůtě 2 roků na vady materiálu. Veškeré vadné díly v tomto období budou vyměněny zdarma. Na membránu se vztahuje záruka 1 rok. Záruka se nevztahuje na membrány zanešené usazeninami nebo biologickým růstem a také na nesprávné používání a skladování.


Všeobecné informace pro použití membrán RO:

Membrány musí být skladovány vlhké zapečetěné v originálních obalech. Vyschnutí membrány způsobí nezvratné změny. Působení chlóru může membránu poškodit. Pri delším odstavení se doporučuje, aby byla membrána z důvodu zabránění biologického růstu ponořena ve vhodném ochranném roztoku.

Při prvním použití, nebo výměně membrány je nutno 1 hodinu systém proplachovat a výsledný prudukt odpustit do odpadu. 

Na membránu se vztahuje záruka jeden rok.  Záruka se nevztahuje na membrány zanešené usazeninami, nebo biologickým růstem a také při nesprávném použivání a  skladování.